WAY COLLECTION
Suitcase Oceano
Cod. VSE523346
- Wooden body for increased rigidity
- Lateral opening with easy-open drawers
- Hide-away trolley
- Outside pocket
- Rubber bag feet
- Luxury handle
- High-resistance handle installment
| Inside measurements | 48 x 23 h 41 cm .ca |
| Outside measurements | 52 x 33 h 46 cm .ca |
| Suitcase weight | 3,8 kg circa |
| Trolley weight | 1,4 kg |
| Material | Color |
|---|---|
| Cordura material | Black, personalised colours |
| Faux leather | Bluee, personalised colours |
| Nylon | Black, personalised colours |
| Personalisation | Black, personalised colours |






