WAY COLLECTION
Suitcase Sea
Cod. VRE363043
- Wooden body for increased rigidness and sturdiness
- Lateral opening with easy-open drawers
- Trolley
- Rubber bag feet
- Metal handle
- High-resistance handle installment
- Stackable up to 2 cases
| Inside measurements | 33 x 26 h 41 cm .ca |
| Outside measurements | 36 x 30 h 43 cm .ca |
| Suitcase weight | 3,5 kg circa |
| Trolley weight | 1,4 kg |
| Material | Color |
|---|---|
| Cordura material | Black, personalised colours |
| Faux leather | Red, personalised colours |
| Nylon | Black, personalised colours |
| Personalisation | Black, personalised colours |






