ROAD COLLECTION
Suitcase Brema
Cod. VRP743354
- Rigid structure
- Extreme resistance and sturdiness
- 4 pivoting wheels
- Rubber bag feet
- Double handle
- High-resistance handles installment
- Outside pocket
- Two combination locks
- Waterproof
- Non-deformable
| Inside measurements | 70 x 30 h 51 cm .ca |
| Outside measurements | 74 x 33 h 54 cm .ca |
| Suitcase weight | 3,5 kg circa |
| Trolley weight | 1,4 kg |
| Material | Color |
|---|---|
| Cordura material | Blue, personalised colours |
| PU leather | Black, personalised colours |
| Nylon | Black, personalised colours |






